Sinema ve Medya Sektörlerinde Çevresel Sürdürülebilirlik için Birleşmek

British Council’ın Connect4Innovation: İngiltere-Türkiye Yükseköğretim Kurumsal Ortaklıklar Fonu tarafından desteklenen “Connect 4 Environmental Sustainability in Film andthe Media (Sinema ve Medya Sektörlerinde Çevresel Sürdürülebilirlik için Birleşmek)” başlıklı projemiz dünyada medya ve sürdürülebilirlik alanında öncü olan BAFTA albertKonsorsiyumun eğitim partnerlerinden Londra Brunel Üniversitesinin ortaklığında, yapımcı Zeynep Atakan’ın kurucusu olduğu eğitim ve danışmanlık platformu YAPIMLAB ve son filmi Neandria’nın çekimlerinde sürdürülebilir uygulamalar gerçekleştiren yönetmen Reha Erdem’in yapım şirketi Atlantik Film işbirliğiyle yürütülüyor. İngiltere ve Türkiye'den üniversiteler arasında kurumsal ortaklıkları teşvik eden hibe programı, yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşması ve ulusötesi eğitimin desteklenmesine öncülük ediyor. 

Sinema ve medya sektöründe sürdürülebilirlik uygulamalarının yaygınlaştırılması ve iklim krizi farkındalığının geliştirilmesini hedefleyen projemiz, film ve sürdürülebilirlik konusunda öğrencilere, eğitimcilere ve sektör çalışanlarına yönelik eğitim modülleri tasarlanmasının yanı sıra, Türkiye'deki film endüstrisi için sürdürülebilirlik rehberlerinin geliştirilmesini de içeriyor.

Proje web sitesine erişmek için tıklayınız.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız